Display_43_thumb_aktywna_03

Aktywna Rodzina

powrót

Nowoczesna proponuje by Program 500+ zastąpił Program #AktywnaRodzina. Nasz propozycja jest bardziej sprawiedliwa. Pieniądze miałyby trafić do wszystkich dzieci, również jedynaków. Według naszej propozycji każde dziecko otrzyma 3000 zł rocznie.


Chcemy by program #AktywnaRodzina zachęcał do aktywności zawodowej, obecne 500+ zachęca do bierności. Znamy liczne przypadki kiedy to pracownicy starali się renegocjować swoje umowy z pracodawcami tak aby widniało na nich niższe wynagrodzenie lub po prostu odchodzili z pracy żeby nie przekroczyć progu dochodowego. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Dlatego #AktywnaRodzina obejmie rodziny czynne zawodowo. Dla osób pozostających na utrzymaniu państwa przygotujemy kompleksowe rozwiązania socjalne.

Aktywna Rodzina jest nie tylko bardziej sprawiedliwa ale i tańsza. Dla budżetu państwa przyniesie oszczędności w wysokości 7 miliardów złotych rocznie. Pieniądze te można będzie wykorzystać np. na budowę nowych żłobków i przedszkoli. Niedopuszczalnym jest aby rodzicie musieli czekać pod żłobkami kilka dni w kolejce aby ich dziecko miało opiekę kiedy oni pracują.