Display_43_thumb_budzet_2018

Budżet na rok 2018

powrót

Budżet roku 2018 to budżet narastających problemów chowanych pod dywan. To nie jest budżet rozwoju.

Rząd chwali się wzrostem gospodarczym. Na rok przyszły założono wzrost PKB na poziomie 3,8% ale nikt nie wspomina, że takie tempo rozwoju dziś to żadne mistrzostwo świata.

Polska coraz gorzej prezentuje się na tle regionu. W pierwszym półroczu tego roku szybciej od Polski rozwijało się aż 5 krajów: Rumunia, Słowenia, Estonia, Łotwa i Czechy.

Rząd nie ma pomysłu jak rozwiązać malujące się na horyzoncie problemy a założony na rok przyszły wzrost inwestycji na poziomie 7,6% wydaje się pobożnym życzeniem.

Wzrost gospodarczy wciąż oparty jest na konsumpcji, a inwestycje stoją w miejscu. Po załamaniu się inwestycji w ur. ten miał przynieść istotne ożywienie. Tak się nie stało. Firmy wciąż inwestucją niechętnie, w pierwszym półroczu zanotowaliśmy spadek inwestycji przedsiębiorstw o 1,7%.

Zaplanowany na rok przyszły deficyt jest horrendalnie wysoki. W tym roku PiS chwali się nadwyżką a na rok przyszły zaplanowany został deficyt w wysokości ponad 41 mld zł. Oznacza to, że partia rządząca obecnie kłamie Polaków, że skala uszczelnienia systemu podatkowego, jest dużo niższa niż głoszą to tuby propagandowe rządu.

Budżet roku 2018 nie rozwiązuje istotnych problemów Polek i Polaków.
Budżet roku 2018 nie pcha Polski do przodu!


https://www.facebook.com/PaulinaHennigKloskaNowocz...