Display_43_thumb_51060128_801572726845877_4090203690781114368_n

Co już wiemy o niezapłaconych zobowiązaniach spółki Srebrna względem austriackiego kontrahenta?

powrót

Co już wiemy o niezapłaconych zobowiązaniach spółki Srebrna względem austriackiego kontrahenta?

✅ Istniało zlecenie spółki Srebrna względem Geralda Birgfellnera bo potwierdził to Jarosław Kaczyński w trakcie nagranej rozmowy.
✅ Rachunek którego domagał się Jarosław Kaczyński został wystawiony! Ujawniła go dziś Gazeta Wyborcza.
✅ Była gotówka na koncie spółki Srebrna by zobowiązania zapłacić. Na starcie 2018 roku Srebrna dysponowała wolnymi środkami w wysokości 13 mln złotych!

Czego zabrakło?
⛔️ Dobrej woli decydenta czyli Jarosława Kaczyńskiego by te zobowiązania zapłacić!

Jarosław Kaczyński przekonuje nas dziś, że Fundacja im Lecha Kaczyńskiego i Srebrna Sp. z o. o. nie mają nic wspólnego z PiS. Czyżby?

♦️Fundacja kierowana przez szefa PiS ma promować idee PiS, finansując swoją działalność z pieniędzy zarobionych przez spółkę Srebrna.
♦️Przez lata zaplecze partii zarobiło w spółce miliony - cała operacja miała być ściśle tajna.
♦️Uwłaszczenie się na majątku państwowym przez spółkę było możliwe bo państwowy bank zapłacił spółce czynsz za 12 lat z góry.
♦️Decyzja została podjęta przez bank bo za spółką stali ważni politycy.
Czy zwykły obywatel ma szanse tak sie bogacić?

"Państwa to ja." Taki rodzaj rządów preferuje Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zachowuje się jakby go nie obowiązywało prawo i mówi, że prawa nie łamie, choć złamał je wielokrotnie.
Przykład?
Ustawa o partiach politycznych wyraźnie mówi, że partiom politycznym nie wolno prowadzić działalności gospodarczej. Co więcej wskazuje, że majątku partii politycznych do takiej działalności gospodarczej wykorzystywać nie można. Dlaczego zatem życie spółki Srebrna systematycznie toczy się na Nowogrodzkiej?
Nie zgadzamy się na to. Państwo musi działać transparentnie‼️
Gdy szef partii rządzącej zaczyna rozkręcać duże biznesy w siedzibie partii nie wiadomo kto kogo interesy reprezentuje, w czyim imieniu działa i dla kogo zmienia prawo.