Display_43_thumb_phk_konfa_sejm

Czarna księga rządów PiS

powrót

Wydawałoby się, że obszar rolnictwa i obszarów wiejskich powinien być tym obszarem, w którym PiS przyszło gotowe do rządzenia bo gdzie jeśli nie tu? Otóż podsumowanie 6 miesięcy wypada równie blado jak w spółkach skarbu państwa.

1. W ciągu 6 miesięcy zniszczono wizerunek dumy polskiego rolnictwa - polskiej hodowli konia czystej krwi arabskiej. Dorobku wielu pokoleń wspaniałych hodowców. Jedynej rozpoznawalnej na świecie polskiej marki w hodowli.
2. Brak dopłat obszarowych dla największych i najbardziej towarowych gospodarstw, co przekłada się na możliwości zaopatrzenia gospodarstw w nawozy, środki ochrony roślin czy paliwo. To te gospodarstwa najbardziej potrzebują kapitału. Opóźnienia nastąpiły ponieważ PiS w sposób bezprecedensowy zwolniło z dnia na dzień wszystkich dyrektorów wojewódzkich i kierowników oddziałów powiatowych ARiMR. Zarzuty PiS o niesprawnym działaniu systemów informatycznych nie mają pokrycia w faktach. To nowo powołani tzw. fachowcy PiSu nie potrafią opanować zarządzania największą agencją płatniczą. Polscy rolnicy już wkrótce boleśnie odczują tę „dobrą zmianę”.
3. Ustawa o obrocie ziemią rolną, a właściwie ustawa o wstrzymaniu zmian strukturalnych na polskiej wsi. Jest to jedyny przypadek w historii naszego kraju, aby państwo w taki sposób ingerowało w prywatną własność. Ta ustawa jest zamachem na święte prawo własności. Prawo które uchwaliło PiS to sabotaż wobec polskiego rolnika. Świadomość o tym powoli zaczyna docierać na polską wieś.
4. Po pół roku Rządu PiS, ceny mleka spadły w niektórych rejonach do 60 groszy za litr. PiS proponuje polskim producentom mleka jałmużnę w wysokości 1,5 grosza (półtora grosza) dopłaty do 1 litra mleka. Polscy producenci mleka potrzebują natychmiastowej pomocy. Musi zostać wypracowany i uzgodniony program ratunkowy.
5. Podsumowanie pół roku rządów PiS na polskiej wsi – pytamy Panią Premier Beatę Szydło i Pana Ministra Krzysztofa Jurgiela czy już rozpoczęto negocjację z Komisją Europejską w sprawie podwyższenia dopłat obszarowych dla polskich rolników? Pani Premier i Panie Ministrze czas zbudzić się z pięknego snu obietnic i zabrać do prawdziwej pracy!

Czarna księga rządów PiS:
http://nowoczesna.org/180-dni-czarna-ksiega-rzadow...