Display_43_thumb_na_propagande

#MiliardDlaKurskiego

powrót

Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. Miała być nadwyżka w wysokości 5 miliardów złotych a będzie deficyt - 51 miliardów.
Wyszły na jaw kłamstwa Premiera Morawieckiego, który twierdził, że finanse publiczne zostały naprawione. Okazało się, że premier chwalił się wynikiem finansowym przed zapłaceniem rachunków. Przez 3 lata rządu PiSu zadłużymy się na dodatkowe 180 miliardów złotych: 100 miliardów wzrostu długu publicznego w ubiegłym roku, 50 miliardów w tym i planowane 40 miliardów w kolejnym. Te długi będą spłacane przez nasze dzieci a nawet wnuki.
W Sejmie procedowana jest nowelizacja budżetu bieżącego roku i zamiast zerowego deficytu mamy kilka absurdów. Udowadniają one, że PiS absolutnie nie liczy się z obywatelami i tym jak ciężko muszą pracować aby zasilić budżet podatkami.
➡️ 980 milionów złotych na propagandę w mediach publicznych w tym na TVPiS Jacka Kurskiego! Co takiego się stało, że media publiczne stały się tak nieudolne?
➡️ Jednocześnie z ust polityków partii rządzącej padają słowa żeby głodujący lekarze-rezydenci wyjeżdżali za granicę jeśli im się nie podoba. Ja mam inną propozycję - niech prezes Kurski wyjedzie!
Gdyby te 980 milionów złotych podzielić na lekarzy-rezydentów, to każdy z nich mógłby otrzymać podwyżkę w wysokości 4 855,90 zł. miesięcznie i starczyłoby na rok!
➡️ Dla porównania: budżet onkologiczny w naszym kraju to ponad 6 miliardów złotych. To co PiS chce przekazać na swoją propagandę to niemal 1/6 całego tego budżetu!