Display_43_thumb_img_0650

Młoda Prawica w biurze poselskim

powrót

Dziś moje biuro poselskie w Gnieźnie odwiedzili przedstawiciele stowarzyszenia "Młoda Prawica" czyli młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina. Wyrazili sprzeciw wobec mojej wypowiedzi w programie telewizyjnym "Minęła 8" w TVP Info.

W głośno komentowanym, zwłaszcza przez przedstawicieli skrajnej prawicy, programie powiedziałam, że historia zna przypadki współpracy członków Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych z Niemcami podczas II Wojny Światowej. Mówiąc to powtórzyłam tylko słowa wielokrotnie wypowiadane przez byłych żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, udokumentowane w materiałach źródłowych, potwierdzone w publikacjach IPN oraz opiniach wybitnych historyków, którzy zajmowali się badaniem tego zagadnienia jak prof. Dariusz Libionka z PAN czy prof. Rafał Wnuk z KUL. Ostatecznie przedstawiciele Młodej Prawicy przyznali mi rację - BŚ współpracowała w trakcie wojny z Niemcami.

W odpowiedzi przekazałam też młodym ludziom moje oświadczenie, w którym stwierdzam m.in. że nie zgadzam się na fałszowanie historii a przede wszystkim zarzucanie kłamstw byłym żołnierzom AK, bezpośrednim uczestnikom tamtych wydarzeń. Szkalowanie mojej osoby po słowach prawdy wypowiedzianych w mediach publicznych jest tylko dowodem na to, że obawy międzynarodowej opinii publicznej w kwestii intencji wnioskodawców nowelizacji ustawy o IPN są zasadne.

Video:
https://www.facebook.com/PaulinaHennigKloskaNowocz...