Display_43_thumb_zsp4

Narastają wątpliwości wokół ZSP 4

powrót

Wciąż niepewna sytuacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie wzbudza emocje wśród jego uczniów, rodziców i nauczycieli. Przypomnijmy, że Rada Powiatowa podjęła decyzję o jego zlikwidowaniu i przejęciu kierunków przez gnieźnieńskiego Rolnika. Przysłowiowej oliwy do ognia dolały doniesienia jakoby ponadgimnazjalne szkoły rolnicze, dotąd prowadzone przez samorządy, miały zostać przejęte przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O szczegóły tych planów zapytaliśmy u źródła.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel odpowiedział, że faktycznie zamierza kontynuować rozpoczęty w latach 2007-2009 program przejmowania szkół o profilu rolniczym. Podkreślił jednak, że planowane są przejęcia jedynie szkół, które zachowały "czystość kształcenia rolniczego”. Proces ten ma na celu "optymalizację sieci szkół i placówek prowadzących kształcenie dla potrzeb rolnictwa i gospodarki żywnościowej, tak aby odgrywały ważną rolę w tworzeniu zasobów edukacyjnych i wdrażaniu wiedzy na obszarach wiejskich.” Informacja nieco nas uspokoiła, pozostaje jednak ziarenko niepewności czy nasz „gastronomik”, w połączeniu ze szkołą rolniczą, wpisuje się w plan Ministerstwa. Dopytaliśmy Pana Ministra, liczymy na szybką odpowiedź.

Na ten tydzień zaplanowano kolejną sesje Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, która ma dotyczyć min. problemu likwidowanej szkoły. Mamy nadzieję, że tym razem Pani Starosta odpowie na nasze wcześniejsze pytania.

Zdjęcie pochodzi z portalu gniezno.naszemiasto.pl