Display_43_thumb_img_0720

Podsumowanie pracy Ministra Jurgiela

powrót

Dziś odbyło się głosowanie nad votum nieufności wobec Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.
Było to idealną okazją do krótkiego podsumowania działalności pana ministra:

➡️ Brak strategii rozwoju rolnictwa i producentów rolnych - zwłaszcza tych, którzy produkują na rynek krajowy oraz na eksport. Minister zajmuje się tylko i wyłącznie wspieraniem najmniejszych, niedochodowych gospodarstw socjalnych - tymi powinien zajmować się minister pracy.
➡️ Ustawa o Kształtowaniu Ustroju Rolnego to zamach na własność mieszkańców polskiej wsi, którzy dziś na wypadek problemów osobistych, nie są w stanie sprzedać własnej ziemi by poradzić sobie w kłopotach finansowych.
➡️ Brak konsekwentnych działań mających na celu zwalczanie ptasiej grypy, a przede wszystkim afrykańskiego pomoru świń. Wskutek rozprzestrzeniania się tej choroby w zawrotnym tempie jesteśmy bliscy poważnego kryzysu, a wręcz załamania na rynku wieprzowiny. Obecnie istnieje już 99 ognisk tej choroby.
➡️ Nieefektywne ubezpieczenia rolne - pomimo wydania dużo większej ilości pieniędzy z budżetu, w systemie nic się nie zmieniło a z ubezpieczeń nie korzysta większa liczba rolników.
➡️ Nieuregulowany wciąż system odszkodowań za szkody łowieckie.
➡️ KRUS, z którego dalej korzystają "pseudo-rolnicy".
➡️ Brak obiecanego wsparcia dla rolników po sierpniowej nawałnicy to również najlepszy obraz tego jak minister rozwiązuje bieżące problemy ludzi na wsi. Szeroko obiecywana pomoc okazała się mitem ponieważ straty okazały się zbyt duże.

Brak strategii.
Brak pomysłu.
Brak umiejętności.
Dobrze już nie będzie.

https://www.facebook.com/PaulinaHennigKloskaNowocz...