Display_43_thumb_62055974_879306559072493_4500790946392178688_n

Połączenie Klubu Poselskiego PO i .N

powrót

Zdecydowaliśmy się połączyć Kluby Poselskie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej by zacieśnić współpracę. W sejmikach, miastach, gminach i powiatach działają już wspólne kluby i ten model doskonale się sprawdza w codziennym działaniu. Uznaliśmy, że trzeba iść dalej.

Ważne są dla nas wartości i ideały z którymi przyszliśmy do parlamentu 4 lata temu i nie mamy wątpliwości ze Platforma Obywatelska te wartości podziela, ze wyciągnęła wnioski z przegranej w 2015 roku. Dwie kampanie pokazały ze chcemy tego samego dla Polski: modernizacji państwa, nowoczesnej edukacji, sprawnej służby zdrowia.

Zgadzamy się z Rafałem Trzaskowskim „Nie każdy musi chodzić na parady równości, ale każdy musi szanować mniejszości. Nie każdy z nas musi chodzić do kościoła, ale musimy szanować tradycje. To sedno wartości które wyznajemy”, które nas łączą.

Plan na najbliższe tygodnie:

✅ Podjęliśmy już wspólną uchwałę Rad Krajowych PlatformaObywatelska i Nowoczesnej o tym, że tworzymy wspólny klub parlamentarny i zacieśniamy współpracę struktur oraz o wspólnym starcie jesienią. 🇵🇱🇪🇺

🚗 Za tydzień ruszamy rozmawiać z ludźmi do setek miast, miasteczek i wsi.


📢 W sierpniu przedstawimy program, który będzie wynikał z naszych spotkań z ludźmi w całej Polsce. Zamieścimy w nim to, co usłyszymy od Polek i Polaków.
Tylko w jedności jest siła!