Display_43_thumb_img_0650

Propozycja kompromisu - wolne niedziele

powrót

Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych. Ta propozycja to nasza odpowiedź na obecnie procedowany projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

Nasz projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz zabezpiecza interesy wszystkich pracowników zatrudnionych w handlu, którzy po jego przyjęciu będą mieli 2 wolne niedziele niezależnie od formy zatrudnienia.
Skoro rząd nie potrafił wejść w rolę mediatora aby jednocześnie zabezpieczyć miejsca pracy oraz wolne niedziele, nie demolując gospodarki - to Nowoczesna bierze na siebie tę rolę.

Przez ostanie 2 tygodnie członkowie Nowoczesnej spotykali się z klientami i pracownikami supermarketów, żeby porozmawiać o tym jak oni widzą ten problem i jak go rozwiązać. Zbierane były podpisy pod petycją do posłów aby nie przyjmowali ustawy ograniczającej handel w niedzielę.
Wiele osób mówiło, że PiS che wejść w każdą sferę życia i chce mówić ludziom jak mają postępować. Tym projektem mówimy rządowi - "sprawdzam"! Jaki jest prawdziwy cel ograniczenia handlu w niedzielę? Zabezpieczenie interesów pracowników punktów handlowych czy ingerencja w życie Polaków, którzy zamiast sklepów powinni odwiedzać kościoły?

Liczę na to, że nasz projekt zyska uznanie i będzie rozwiązaniem problemu społecznego dotyczącego wolnych niedziel.

Więcej również w:

➡️ http://bit.ly/2zgPpqH
➡️ http://bit.ly/2ij8XY6
➡️ http://bit.ly/2gLNQdi
➡️ http://bit.ly/2yP5KXa