Display_43_thumb_smog_foto

Walka ze smogiem

powrót

Nowoczesna w Gnieźnie i Koninie rozpoczyna walkę ze smogiem. Poprzez akcję chcemy podnieść wiedzę mieszkańców regionu na temat przyczyn powstawania smogu, negatywnych skutków palenia śmieci w piecach. Jako partia podjęliśmy działania by przygotować kompleksowy program walki z zanieczyszczeniem powietrza. To niezmiernie ważny problem, mający bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Akcję zaczynamy od naszego najbliższego otoczenia. W moich biurach poselskich codziennie będziemy monitorować poziom pyłów PM2,5 oraz PM10 w powietrzu miasta. Gniezno już dziś jest wyposażone w niezbędna aparaturę. Informacje odnośnie stanu czystości powietrza będą udzielane każdej osobie, która zwróci się z taka prośbą do biura. Będziemy również publikować tygodniowe statystyki zanieczyszczenia powietrza na mojej stronie internetowej: www.paulinahennigkloska.eu.
W miarę możliwości logistycznych członkowie Nowoczesnej będą jeździć i mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza w określonych miejscach miasta.

Wbrew naszemu przekonaniu, problem dotyczy także naszych miast. Nie jest dobrze. Stan naszego powietrza najlepiej pokazują pomiary jakości powietrza w Gnieźnie z dziś.

Zdjęcie przedstawia poziom pyłów PM2,5 oraz PM10 przy moim biurze poselskim przy ul. Dąbrówki w Gnieźnie dziś o g. 14.00. Wynik budzi przerażenie. Norma odpowiednio dla pyłów PM2,5 oraz PM10 to 25 µg/m3 oraz 50 µg/m3. Aparatura pokazuje poziom przekroczony o 117 µg/m3 i 173 µg/m3.